عراق کمک‌نظامی امریکا به داعش را تایید کرد

به نوشته پایگاه خبری نهرین نت، کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق ارائه کمک‌های نظامی امریکا به هراس‌‏افکنان داعش از طریق هواپیما را تایید کرد. به نقل از نهرین نت، کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق اعلام کرد که هواپیماهای امریکایی هراس‌‏افکنان داعش را در منطقه صلاح‏‌الدین به سلاح و تجهیزات نظامی مجهز کرده‏‌اند.

در گزارش کمیته امنیت و دفاع مجلس عراق آمده است که این اقدام چندین بار در ولایت‏‌های دیگر عراق تکرار شده و نشان می‏دهد که برخی کشورها می‌‏خواهند عراق همچنان تحت اشغال داعش باقی بماند. کمیته امنیتی شورای ولایتی صلاح‏‌الدین اعلام کرد که هواپیماهای ناشناس برای هراس‌‏افکنان داعش در جنوب شرق تکریت سلاح و تجهیزات جنگی ریختند.

ماجد الغراوی، عضو این کمیته در یک گفت‌وگوی مطبوعاتی گفت که اطلاعات رسیده به کمیته امنیت و دفاع حاکی از آن است که یک هواپیمای امریکایی در منطقه الدور در ولایت صلاح‏الدین گروه داعش را به سلاح وتجهیزات نظامی تجهیز نموده است و این امر در ولایت‏‌های دیگر هم به طور مستمر صورت می‏گیرد.

الغراوی با بیان این که هراس‌‏افکنان داعش ساخته دست امریکا و اسراییل هستند، گفت که کمیته امنیت و دفاع پارلمان خلال چند روز آینده نشستی برگزار خواهد کرد تا این مسئله را پیگیری کند. نماینده عراقی اظهار داشت: «امریکا و ائتلاف بین‏‌المللی در مبارزه با داعش جدیت ندارند زیرا از طریق فن‏‌آوری پیشرفته نظامی که در اختیار دارند می‏توانند مواضع هراس‌‏افکنان را مشخص ومنهدم کنند و آن‏ها را در عرض یک ماه از میان بردارند.

الغراوی گفت:«امریکا تلاش می‏کند تا جنگ علیه داعش را طولانی کند تا تضمین وامتیاز ایجاد پایگاه نظامی در موصل و الانبار را از دولت عراق به دست آورد

فرماندهان نظامی عراق تایید کرده‏‌اند که در انبارهای داعش تسلیحات ساخت امریکا و مواد غذایی و دیگر تجهیزات لجستیکی ارایه شده از سوی عربستان و قطر نگهداری می‏شود.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده