فرزندان مردم را به کشتن ندهید

گرچند تا لحظه درج این خبر، شمار دقیق تلفات حمله بر کاروان نیروهای امنیتی کشور در غرب کابل دقیقا معلوم نیست، اما گفته می‌شود که در این حمله تعداد زیادی از نیروهای پولیس کشور شهید و زخمی شده‌اند. طالبان مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته‌اند.

گفته می‌شود که نیروهای پولیس از مرکز آموزش پولیس در ولایت میدان با ۵ بس عازم کابل بودند که در مسیر راه هدف حمله قرار گرفتند.

این حمله یک باردیگر مصداق ضرب‌المثل دو بار گزیده شدن از یک سوراخ است. مسئولان امنیتی انتقال این نیروها چرا اجازه داده‌اند که این تعداد نیرو در قالب یک کاروان و در مسیری که خطر آن برای همگان محرز است حرکت کنند، آن هم بدون هیچ گونه تدابیر جدی امنیتی. مگر خانواده‌های این جوانان، جان فرزندان خود را از سر راه پیدا کرده بودند که به این آسانی آن‌ها را از دست بدهند.

جنبه تراژیک قضیه بیشتر می‌شود وقتی بدانیم که این نیروها برای دید و بازدید عید قرار بوده به کابل و از آن جا به ولایات خود بروند.

حالا مسئولان امنیتی کشور جواب چشم‌های منتظر خانواده‌های این نیروها را چه خواهند داد؟مسئولان امنیتی کشور مخصوصا رهبری وزارت داخله می‌توانست که این تعداد افراد را در قالب گروههای کوچکتر انتقال دهند تا ازیک چنین فاجعه‌ای جلوگیری می‌شد، اما به نظر می‌آید که یا مقامات ما درک درستی از خطرات ندارند و یا جان فرزندان مردم برای شان ارزشی ندارد. جلب و جذب نیروهای امنیتی و کسانی که حاضر شده‌اند جان‌شان را بر کف دست بگیرند و برای پاسداری از مردم و مقابله با توطیه‌های دشمنان سر بدهند و سنگر ندهند، باید نزد مقام‌های امنیتی بیش ازاین‌ها بها داشته باشد. این همه درحالی است که بیشترین بودجه کشور خرج بخش امنیتی کشور می‌شود. نباید این منابع به کام مافیای فساد برود و خون فرزندان مردم به آسانی به زمین ریخته شود.

خوب است مسئولان ارشد امنیتی کشور قصور و کوتاهی خود را در حملاتی چنین نزد ملت اعتراف کرده و از پیشگاه ملت بزرگ افغانستان عذرخواهی کنند و در آینده نیز اقدامات بیشتری برای حفاظت از جان سربازان ارتش و نیروهای پولیس کشور روی دست گیرند.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده