فرمانده ارتش پاکستان: آینده پاکستان بستگی به نابودی هراس‌‏افکنان دارد

فرمانده ارتش پاکستان گفت: آینده‏ این کشور بستگی به نابودی هراس‌‏افکن‏‌ها دارد بنابراین ارتش مصمم است شبه‏‌نظامیان را به طور کامل پاک‌سازی کند. راحیل شریف فرمانده ارتش پاکستان در گفت‌وگو با رسانه‌ها اظهار داشت: پیروزی عملیات ضرب‌عضب در گرو ریشه‌کن شدن هراس‏‌افکنی در کشور است.

شریف تصریح کرد: عملیات ارتش سبب می‌شود کنترول اوضاع مرزها بهتر شده و اعتماد‌سازی با کشورهای همسایه نیز افزایش یابد.

راحیل شریف در بازدید از مقر‌های نظامی پیشاور و منطقه فاتا واقع در مناطق قبایلی از روند عملیات‌های ارتش علیه هراس‌‏افکن‏‌ها مطلع شد.

فرمانده ارتش پاکستان عملیات «ضرب عضب» در مناطق قبایلی، عملیات‌های سازمان اطلاعات در شهرهای مختلف و عملیات خیبر را برای نابودی هراس‏‌افکنی‏ در پاکستان بسیار موثر دانست. وی افزود که به زودی مقدمات بازگشت مردم قبایلی به خانه‌هایشان فراهم خواهد شد و ارتش تلاش می‏کند با پاک‌سازی مناطق مختلف این روند با سرعت بیشتری انجام شود. راحیل شریف تأکید کرد که عملیات‌های سرویس اطلاعاتی در شهرهای مختلف و اطلاع‏‌رسانی به موقع از مخفیگاه شبه‌نظامیان نه تنها موجب خنثی شدن اقدامات انتقام‌جویانه آن‏ها می‌شود بل عامل موثری در برچیده شدن شبکه هراس‌‏افکن‏‌ها در پاکستان است.

گزارش‌ها نشان می‌دهد از زمانی که راحیل شریف به عنوان فرمانده ارتش انتخاب شد نظریه طالبان خوب و طالبان بد را رد کرد و ضمن برخورد با حامیان سیاسی طالبان و هماهنگی با احزاب سیاسی برای ریشه‌کن کردن هراس‌‏افکنی‏ وارد عمل شد.

گزارش‌‏ها حاکی از این است که هراس‏‌افکن‏ ها تحت فشار هستند و بعد از اجرای حکم اعدام بیشتر آن‏ها در پی فرار از پاکستان می‌باشند.

راحیل شریف در سخنان اخیر خود تأکید کرد که پشتوانه ارتش مردم پاکستان هستند و نظامیان تمام توان خود را برای اجابت خواسته ملت مبنی بر پاک‌سازی شبه‏‌نظامیان و برقرار امنیت به کار خواهند گرفت.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده