مارک تونر: مبارزه با هراس‌افکنی نیازمند همکاری نزدیک هند، پاکستان، افغانستان و امریکاست

سخنگوی وزارت خارجه امریکا تاکید کرد که هند، پاکستان، افغانستان و امریکا همکاری بیشتری را برای مبارزه با هراس‌افکنی در منطقه داشته باشند.

مارک تونر، سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا باردیگر خواستار اقدامات بیشتر پاکستان علیه گروه‌های هراس‌افکن در منطقه شد.

وی گفت: مبارزه با هراس‌افکنی نیازمند همکاری نزدیک هند، پاکستان، افغانستان و امریکا است.

سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا اظهار داشت: واشنگتن همکاری خود با کشورهای منطقه خاورمیانه برای مبارزه با هراس‌افکنی و برقراری صلح و ثبات ادامه خواهد داد.

واشنگتن در حالی بر اقدامات بیشتر پاکستان علیه هراس‌افکنان تاکید می‌کند که «جیو اردو» سایت خبری این کشور چندی پیش اعلام کرد: منابعی در دولت فدرال پاکستان گفته‌اند که مقامات اسلام‌آباد در حال تصمیم‌گیری و رایزنی در مورد اظهارات مقامات واشنگتن پس از کشته شدن ملا اختر منصور، رهبر سابق طالبان افغان هستند.

مقامات عالی پاکستان با توجه با وضعیت این کشور پس از حمله هواپیماهای بدون سرنشین امریکا تصمیم گرفته‌اند که دیگر خواسته امریکا یا کشور دیگری مبنی بر اقدامات بیشتر را نپذیرند.

جیو اردو نوشت: مقامات اسلام‌آباد مسأله حمله امریکا در خاک این کشور را با باراک اوباما مطرح خواهد کرد.رسانه پاکستانی افزود: امریکا هم اکنون باید همانند دیگر کشورها و در سطح برابر با پاکستان همکاری کند در آن صورت، اسلام‌آباد نیز به همکاری خود با واشنگتن ادامه خواهد داد.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده