معمای هواپیمای ناپدیدشده مالیزیا

از چندین روز که از سقوط رازآلود هواپیمای مالزیایی سپری گریده است و جستجوها برای پیدا کردن آن ادامه دارد، مدیرکل سازمان هواپیمایی کشوری مالیزیا گفته است لکه‌های نفتی و قطعه یافت‌‏شده در دریا ارتباطی با هواپیمای ناپدید شده ندارد و سرنوشت این هواپیما پس از5 روز بی‏‌خبری هنوز هم به صورت یک معما باقی است. اظهرالدین عبدالرحمان در یک کنفرانس خبری گفت: «عملیات جستجو و امداد برای یافتن هواپیمای مسافربری شماره پرواز ام اچ 370 همچنان ادامه دارد.» علی‏رغم پیشرفت‌های فن‏آورانه در زمینه ارتباطات، ماهواره و رادار، سرنوشت جت مسافربری مالیزیا ایرلاینز بعد از ۵ روز جستجو همچنان نامعلوم است.

روزنامه واشنگتن پست در این زمینه می‌نویسد: «با این همه توانایی، چگونه است که پروازMH370 خطوط هوایی مالیزیا گم شده است و اثری از آن نیست؟ پاسخ آن شاید به محدودیت توانایی‏‌های فن‏‌آورانه ما برگردد. همه ما می‌دانیم که از رادار برای کنترول ترافیک هوایی استفاده می‌شود و مسیر یک پرواز را مشخص می‌کند، اما رادار نیز دارای محدودیت‏‌هایی است و شما نمی‌توانید مثلاً در وسط اقیانوس یک ایستگاه راداری نصب کنید. بنابراین خلبان‏‌ها معمولاً از دیگر ابزارها مانند ارتباط رادیویی برای تحت کنترول ماندن استفاده می‌کنند. در این زمان کنترول‏‌کننده‌ها فقط یک تصویر کلی از جایی که هواپیما در حرکت است، دارند

بربنیاد گزارش آسوشیتدپرس، پرواز MH370 احتمالاً در لحظات پایانی ارتباط خود با رادار نظامی تماس داشته است، اما اینکه کنترول هواپیمایی کشوری می‌دانست هواپیما کجا قرار دارد کمتر مشخص است و به دلیل اینکه این فرستنده با رادار کار می‌کند. بنابراین هواپیما نزدیک ساحل بوده است چرا که ایستگاه رادار زمینی باید با آن ارتباط می‌داشته است.

انجمن خلبانان و مالکان هواپیماها می‌گویند: نقشه‌هایی که شما در جلوی و پشت چوکی‏‌های خود در هواپیما می‌بینید نتیجه داده‏‌هایی هستند که توسط ایستگاه‏‌های زمینی جمع‏‌آوری می‌شوند که در شکلی که شما می‌بینید بسته‏‌بندی شده‏‌اند. بنابراین حتا اگر شما به این اطلاعات دست پیدا کنید نیز ممکن است دربردارنده همه ناشناخته‌هایی باشند که در تحقیقات اکنون با آن مواجه هستید. خلبان می‌تواند در مواقع اضطراری پیام‏‌ها را روی فرستنده کدبندی کند، اما ما واقعاً مطمئن نیستیم که واقعاً چه بر سر فرستنده این هواپیما آمده است. ما نمی‌دانیم آیا کسی آن را دست‌کاری کرده است یا نه. گزارش‏‌ها می‌گویند که هیچ کسی در هواپیما پیامی درباره وقوع فاجعه یا هر نوع دیگر آن مخابره نکرده است. این نشان می‌دهد که هیچ کس زمان کافی برای درخواست کمک در آن شرایط نقص فنی یا هر نوع اختلال دیگر را نداشته است. اگر فرد مهاجمی نیز وجود می‌داشت در زمان در اختیار گرفتن کنترل هواپیما فرصت ارسال پیام وجود می‌داشت.در امریکا هواپیما ملزم به داشتن یک فرستنده یاب اضطراری هستند. با این حال در بازارهای تجاری شما می‌توانید یک مکان یاب شخصی خریداری کنید که در مواقع اضطراری بر روی یک فرکانس مشخص رادیویی که مخصوص حوادث و فاجعه است سیگنال ارسال می‌کند. این فن‏‌آوری اغلب توسط کوهنوردان و امدادگران استفاده می‌شود.

دلیل اینکه شما روی زمین می‌توانید رهیابی شوید این است که تلفن شما با برج‏‌هایی در ارتباط است که امکان مکالمه را برای شما فراهم می‌کند. هنگامی که شما در آسمان هستید استفاده از این فرصت برای شبکه تلفن همراه شما وجود ندارد. اگر چه این مساله در اروپا و به زودی در امریکا نیز تغییر می‌کند. فن‏‌آوری اکنون این قابلیت را دارد که با نصب یک ایستگاه تلفن همراه بر روی هواپیما ارتباطات شما را با یک ماهواره تجاری برقرار سازد، اما پذیرش آن در میان ایرلاین‌ها داوطلبانه است.

بسیاری از تلفون‏‌ها همراه مجهز به سیستم GPS هستند اما از نوعی نیستند که در ماشین‌ها استفاده می‌شوند و بنابراین نمی‌توانند مکان را مشخص کنند. تلفن‌های همراه مجهز به یک نوع خاص از GPS هستند، بدون WIFI و برج تلفون همراه شما نمی‌توانید به ماهواره مرتبط شوید.

این گزارش هم‏چنین می‏افزاید که قصد بازگشت هواپیمای مالیزیا پیش از ناپدید شدن بر پیچیدگی و ابهام موضوع افزوده است و ممکن است هواپیما صدها کیلومتر دورتر از جایی که شناسایی شده است گم شده باشد.

متخصصان صنعت هوانوردی می‌گویند که هواپیما سرانجام پیدا خواهد شد. از زمان تولید جت‏‌ها در سال 1958 فقط تعداد انگشت‏‌شماری از آن‏ها ناپدید شده‏‌اند و هرگز پیدا نشدند.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده