موشک اس 300 روسی درراه سوریه

در حالی که نخست‌وزیر اسراییل برای متقاعد کردن ولادیمیر پوتین با هدف ندادن سامانه‌ی دفاعی اس-300 به مسکو سفر کرد، یک منبع آگاه به روزنامه‌ی روسی کامرسانت گفت: «رئیس‌جمهور روسیه بر ارسال سامانه اس-300 به سوریه تاکید دارد. به نوشته‌ی این روزنامه: رئیس‌جمهور روسیه در دیدار چند روز پیش خود با نخست‌وزیر انگلیس که در شهر ساحلی سوچی روسیه انجام شد به دیوید کامرون گفته است که اس-300 حتما به سوریه داده خواهد شد.

بنا بر این گزارش، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه نیز در نشست با وزیران خارجه پولند و آلمان در روز دهم ماه می که پشت درهای بسته برگزار شد درباره‌ی لزوم تحویل اس-300 به سوریه رایزنی کرده است

. به گفته محافل کارشناسی و رسانه‌ای روسیه، نخست‌وزیر اسراییل با درخواست خودداری کرملین از تحویل سامانه‌ی دفاعی اس-300 به سوریه به مسکو سفر کرده بود. نخست‌وزیر اسراییل در این سفر با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه دیدار کرد.

برخی رسانه‌های خارجی پیش از این فاش کردند: پس از حمله‌ی اسراییل به یک مرکز تحقیقاتی در حومه‌ی دمشق، رئیس‌جمهور روسیه در گفت‌وگوی تلفنی با نخست‌وزیر اسراییل به وی درباره‌ی این اقدام هشدار داده است.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده