موشك اس 300 روسی درراه سوریه

در حالی كه نخست‌وزیر اسراییل برای متقاعد كردن ولادیمیر پوتین با هدف ندادن سامانه‌ی دفاعی اس-300 به مسكو سفر کرد، یك منبع آگاه به روزنامه‌ی روسی كامرسانت گفت: «رئیس‌جمهور روسیه بر ارسال سامانه اس-300 به سوریه تاكید دارد. به نوشته‌ی این روزنامه: رئیس‌جمهور روسیه در دیدار چند روز پیش خود با نخست‌وزیر انگلیس كه در شهر ساحلی سوچی روسیه انجام شد به دیوید كامرون گفته است كه اس-300 حتما به سوریه داده خواهد شد.

بنا بر این گزارش، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه نیز در نشست با وزیران خارجه پولند و آلمان در روز دهم ماه می كه پشت درهای بسته برگزار شد درباره‌ی لزوم تحویل اس-300 به سوریه رایزنی كرده است

. به گفته محافل كارشناسی و رسانه‌ای روسیه، نخست‌وزیر اسراییل با درخواست خودداری كرملین از تحویل سامانه‌ی دفاعی اس-300 به سوریه به مسكو سفر کرده بود. نخست‌وزیر اسراییل در این سفر با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه دیدار کرد.

برخی رسانه‌های خارجی پیش از این فاش كردند: پس از حمله‌ی اسراییل به یك مركز تحقیقاتی در حومه‌ی دمشق، رئیس‌جمهور روسیه در گفت‌وگوی تلفنی با نخست‌وزیر اسراییل به وی درباره‌ی این اقدام هشدار داده است.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده