نصرالله: اسد هرگز سرنگون نمی‌شود

منابع خبری لبنان اعلام کردند دبیرکل حزب‌الله لبنان در دیدار رئیس جریان ملی آزاد، تاکید کرد: «بشار اسد هرگز سرنگون نمی‌شود زیرا سرنگونی‌اش به معنای سقوط مقاومت خواهد بود

روزنامه الاخبار در گزارشی درباره دیدار اخیر عون با سید حسن نصرالله، مدت زمان این دیدار را چهار ساعت و 30 دقیقه اعلام کرد.

نصرالله خاطرنشان کرد: ملاحظه کنید که عملیات نظامی اخیر در سوریه بین نظام حاکم و مخالفانش شبیه عقربه‌های ساعت است که گاهی به سمت بالا و گهی به سمت پایین پیش می‌روند. چنین وضعیتی در چند سال اخیر شاهد بودیم ولی اسد هرگز سرنگون نخواهد شد.

وی با هشدار نسبت به توطئه‌برپایی اقلیم و امارت‌ها در سوریه همانند وضعیتی که در عراق شاهدش هستیم، تاکید کرد که نبرد در سوریه طولانی‏‌مدت خواهد بود و همچنین درباره اراده حزب‏الله (برای رویارویی با هراس‌‏افکنان در سوریه) به میشل عون اطمینان داد.

نتیجه آنچه در گفت‏‌وگوی پنج شنبه بین سید حسن نصرالله و میشل عون گذشت، شامل موارد زیر است:

1 ــ عون همچنان تنها نامزد حزب‏الله برای ریاست‏‌جمهوری لبنان است، حزب‏‌الله تصمیم‏‌گیری در مورد نحوه رسیدن به ریاست‏‌جمهوری را به خود وی واگذار کرده است و به صورت قاطع کنار وی ایستاده است.

2 ــ حزب‏‌الله لبنان مواضع عون در مورد انتصابات نظامی و امنیتی را درک می‏کند و مبنا و حتی اسامی مورد نظر وی را تأیید می‏کند تا بتواند به هدف مطلوب برسد.

3 ــ حزب‌‏الله از عون در تمامی گزینه‏‌هایی که به عنوان واکنشی برای احتمال به تعویق افتادن پایان مأموریت افسران ارشد نظامی لبنان از جمله جان قهوه‏‌جی، فرمانده ارتش از خود نشان می‏دهد، حمایت می‏کند، اما ترجیح می‏دهد موضع‏‌گیری در این رابطه با هماهنگی متقابل و زمان‏‌بندی مناسب انجام شود.

گفت‏‌وگوی 2 نفر در مورد واکنش نسبت به تعویق انداختن پایان مأموریت فرماندهان نظامی کشور در نهایت منجر به تصمیم‏‌گیری در مورد عدم حضور در نشست‏‌های شورای وزیران شد. این موضوع باعث شد که دو وزیر حزب‏‌الله لبنان نیز به وزرای جریان آزاد ملی و دیگر متحدان خود او بپیوندند و در نتیجه نشست‏‌های دولت تمام سلام از حد نصاب خارج شود. البته عدم حضور در نشست‏‌ها منجر به استعفا از دولت یا از بین رفتن دولت نمی‏شود، چرا که دولت همچنان تنها سقف قانونی موجود در کشور به شمار می‏رود.

تعطیل شدن دولت ضرورتاً به معنی انفجار در آن نیست، رئیس جریان آزاد ملی قصد خروج از دولت را ندارد، اما این آمادگی را دارد از تمامی امکانات خود برای فهماندن این نکته به شرکای دیگر یعنی جریان المستقبل و متحدان آن استفاده کند که بحرانی واقعی در کشور وجود دارد که با اهمال و سستی نمی‏توان از آن عبور کرد.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده