نمایندگان مجلس: بحرانی شدن انتخابات، سبب فرار سرمایه از کشور شده است

برخی نمایندگان مجلس با ابراز نگرانی می‏گویند که احتمال بحرانی شدن انتخابات، سبب فرار سرمایه‏‌ها از کشور شده است.

به گفته آنان هم اکنون، برخی تاجران تلاش دارند تا پول‏‌های‏شان را در خارج از کشور سرمایه‏‌گذاری کنند. عباس ابراهیم‌‏زاده، نماینده مجلس، وضعیت موجود در کشور را برای تاجران نگران‏‌کننده خواند و گفت: «جنجال‏‌های انتخاباتی اوضاع اقتصادی کشور را بحرانی کرده است. برخی تاجران به این فکر افتاده‏‌اند که سرمایه‏‌ی خود را از افغانستان بیرون نموده و در کشورهای دیگر سرمایه‏‌گذاری کنند.» آقای ابراهیم زاده افزود:«با ادامه این روند، اقتصاد افغانستان همه روزه ضربه شدیدی را متحمل می‏شود

او از مجلس نمایندگان خواست که مشترکاً با مجلس سنا در روند انتخابات مداخله کرده؛ مذاکراتی را به منظور پایان دادن به جنجال‏‌های انتخاباتی با نامزدان، به راه اندازند تا کشور از حالت موجود نجات یابد.

عبدالروف ابراهیمی رئیس مجلس هم گفت: «بر اساس قانون اساسی و اصول وظایف داخلی، مجلس در انتخابات مداخله کرده نمی‏تواند.» اما رئیس مجلس تاکید بر جداسازی آرای پاک از ناپاک تاکید نمود و خاطر نشان کرد: «کمیسیون‏‌های انتخاباتی و حکومت در برخورد با آرای مردم مسئول هستند.» هم‏چنین، برخی نمایندگان از افزایش قیمت‏‌های مواد اولیه و سوخت در کشور نیز ابراز نگرانی کردند.

به گفته آنان افزایش قیمت‏‌ها به انتخابات و وضعیت نامعلوم سرنوشت سیاسی کشور گره خورده است. از سوی دیگر شماری نمایندگان با اشاره بر تشدید جنگ در ولایت هلمند، از عدم انتقال اجساد کشته‏‌شده‏‌گان و زخمی‏‌های این جنگ انتقاد کردند.

به باور نمایندگان؛ جنگ در هلمند یک مساله ملی است و فرزندان افغانستان از سراسر کشور در این جنگ کشته شده‏‌اند، اما تا هنوز اجساد آنان به مناطق‏‌شان، انتقال نیافته‏‌اند. از آغاز هفته گذشته حدود ۸۰۰ طالب مسلح به چهار شهرک هلمند حمله کردند. مقام‏‌ها گفته‏‌اند که نظامیان پاکستان با لباس افغانی عملاً در این جنگ اشتراک دارند. گفته شده در این حمله، نیروهای امنیتی و باشندگان هلمند تلفات زیادی را متحمل شده‏‌اند.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده