نهاد خیریه حمایت از کودکان فعالیت خود را در افغانستان به تعلیق درآورد

منابع محلی ولایت ننگرهار اعلام کرده‌اند که عملیات پاکسازی دفتر خیریه حمایت از کودکان پس از یازده ساعت درگیری و با کشته شدن آخرین مهاجم به پایان رسید. در نتیجه این حمله سه کارمند این سازمان خیریه کشته شدند.

به گفته عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار در حمله شماری از مهاجمان مسلح به این دفتر ۴ نفر کشته و ۲۴ نفر زخمی شدند.

سازمان خیریه حمایت از کودکان با تأیید کشته شدن ۳ نفر از کارمندانش اعلام کرده که این سازمان به دلیل نگرانی از امنیت کارمندان فعالیت خود را در سراسر افغانستان به حالت تعلیق در آورده است. این نهاد با نشر خبرنامه‌ای افزوده که افغانستان یکی از خطرناکترین مکان‌ها در جهان برای کودکان و فعالیت‌های نهادهای امداد است. مقامات در ننگرهار گفته‌اند که دست در این حمله که حوالی ساعت ۹ بامداد شروع شد، دست کم ۴ مهاجم انتحاری شرکت داشتند که همه آنها در درگیری با نیروهای ویژه ارتش افغانستان کشته شدند. به گفته آنها نیروهای ویژه افغان ۴۵ کارمند این موسسه را که در اتاق امن این ساختمان مخفی شده بودند، نجات دادند.

به گفته این منابع در ابتدا انفجاری انتحاری در ورودی این ساختمان رخ‌داده و بعد مهاجمان مسلح وارد ساختمان شدند.

گفته شده ساختمانی که در همسایگی دفتر سازمان خیریه حمایت از کودکان، که متعلق به یک سازمان خیریه دیگر خارجی است، آتش گرفته است.

به گفته پولیس ننگرهار مهاجمان چهار نفر بوده‌اند که یک نفر آنان در ورودی خود را منفجر و سه نفر وارد ساختمان شدند. در زمان حمله حدود ۵۰ کارمند در داخل این ساختمان بوده‌اند. نهاد خیریه حمایت از کودکان نیز با نشر خبرنامه‌ای حمله به دفتر این نهاد را «شوک‌آور» توصیف کرده و افزوده که این حمله صبح روز چهارشنبه حوالی ساعت ۹ به وقت محلی رخ‌داده‌است. در این خبرنامه این نهاد از وضعیت امنیتی کارمندانش ابراز نگرانی کرده‌است.

گروه داعش مسئولیت این حمله را پذیرفته ولی گروه طالبان اعلام کرده که این حمله ربطی به آنان ندارد.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده