واکنش طالبان به اظهارات اخیر سفیر آمریکا در کابل

«ذبیح الله مجاهد» سخنگوی گروه طالبان، در واکنش به اظهارات اخیر سفیر امریکا در کابل تاکید کرد که نمایندگان این گروه در مذاکرات با مقامات امریکایی، هیچ صحبتی درباره ایجاد «حکومت موقت» در افغانستان نداشته‌اند.

سخنگوی گروه طالبان گفته: «ادعای سفیر امریکا در کابل صحت ندارد که گویا امارت اسلامی در مورد مذاکرات تبیلغات می‌نماید.»
وی تاکید کرده:« ما هرگز صحبت از حکومت مؤقت نکرده‌ایم، بلکه به صراحت گفته‌ایم، درباره مسائل داخلی کشور که با امریکا ربطی ندارد ما با امریکایی‌ها هیچ بحث نمی‌کنیم.»
این در حالی است که جان بس سفیر امریکا در کابل روز گذشته (سه‌شنبه ۶ حمل) در یک نشست خبری گفت که نمایندگان امریکا در نشست‌های قطر با طالبان هیچ گاهی بحث ایجاد حکومت موقت در افغانستان را مطرح نکرده اند.
آقای بس افزود که ادعای طالبان در مورد تشکیل حکومت موقت در صورت توافق صلح، غیر قابل باور است.
به نوشته جمهور؛ او تاکید کرد که بحث تشکیل حکومت موقت تبلیغاتی است که از سوی طالبان راه اندازی شده و دولت امریکا بر حفظ دستاوردهای ۱۸ سال گذشته در افغانستان در روند صلح تاکید دارد.
به گفته او، نمایندگان امریکا به نمایندگی از حکومت و مردم افغانستان با طالبان بحث نمی‌کنند و در این زمینه افغانها خود باید مشکل خود را حل کنند.
گفتنی است که اخیراً نخست وزیر پاکستان بار دیگر تاکید کرده که ایجاد حکومت موقت تنها راه حل مشکل افغانستان است ولی حکومت افغانستان بر سر راه صلح مشکل ایجاد می‌کند.

منبع: خبرگزاری اطلس

0 پیام برای این مطلب ثبت شده