پاکستان: ملابرادر را رها نمی‏کنیم

مقام‏‌های پاکستانی حاضر به پذیرش درخواست حامد کرزی، رئیس‌جمهور افغانستان برای آزادی ملابرادر، معاون سابق طالبان نشدند. موضوع آزادی زندانیان طالبان از جمله ملاعبدالغنی برادر، مرد شماره دوم طالبان از زندان، از جمله درخواست‌های مهم کرزی در این سفر بود.

اما به گزارش روزنامه «امت» چاپ پاکستان، اسلام‌آباد درخواست کرزی برای آزادی ملابرادر را نپذیرفته است. رئیس‌جمهور افغانستان در دیدارهای متعدد خود با نواز شریف، نخست‌وزیر و سایر مقام‏های پاکستانی خواهان آزادی ملابرادر شد اما پاکستان اصرار کرزی را بی‌جا دانسته و اعلام کرده است که ادامه مذاکره نباید مشروط به آزادی زندانیان طالبان از جمله ملابرادر باشد.

همچنین به نوشته این منبع، مشاجره لفظی نیز بین مقام‏‌های پاکستانی و افغان صورت گرفته است اما پس از آن همه چیز به حالت عادی برگشته است.

برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که جنرال‌ اشفاق کیانی، فرمانده ارتش، جنرال ظهیرالاسلام، رئیس سازمان اطلاعات و جلیل عباس جیلانی، معاون وزیر امور خارجه پاکستان مخالف آزادی زندانیان طالبان هستند و این در حالی است که دیگر دولت‏مردان این کشور خود را در قبال این موضوع بی‌طرف نشان می‌دهند.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده