پیام تبریک داکتر سیدعلی کاظمی؛

به نام خداوند بخشنده و مهربان!

هموطنان مومن و متدین !

پیام تبریک داکتر سیدعلی کاظمی؛ رئیس شورای مرکزی حزب اقتدارملی افغانستان به مناسبت حلول عید سعید فطر!

حلول ماه شوال المکرم و فرارسیدن عید سعید فطر را به فرد فرد شما تبریک و تهنیت عرض میکنم. امیدوارم که بعد از یک ماه طاعت و عبادت الهی و در پایان ماه آمرزش که ماه رهایی از عبودیت های غیر خدایی است، مورد لطف بی پایان پرورگار آمرزنده قرار گرفته و در امر مبارزه با نفس اماره پیروز و سربلند بوده باشید.

عید سعید فطر جشن توفق بر وسوسه های شیطانی و تعزل خواهش های نفسانی است. عید سعید فطر اعلام پایان یک دوره و آغاز دوره تازه از زندگی است. آغازی که با عبادت الهی تمام پلشتی ها از بندگان آن زدوده میشود.

هموطنان عزیز!

ماه مبارک رمضان امسال در حالی به پایان رسید که هموطنان روزه دار ما با چالش ها و مشکلات فراوان و عدیده ای مواجه بودند. افزایش نرخ مواد ارتزاقی و نبود کار بخش کوچکی از مشکلاتی بود که در رمضان امسال مردم مظلوم ما به آنها دست و پنجه نرم کردند.

ناامنی به عنوان هیولایی که همه ابعاد و گستره زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داده رمضان امسال را به خونین ترین رمضان سنوات گذشته تبدیل کرد. زخمی شدن و به شهادت رسیدن صدها نفر در حوادث خونین موتر بمب کابل، مظاهره معترضین، انفجار در مراسم تشیع جنازه سالم ایزدیار، حمله انتحاری در ننگرهار، خوست، پکتیکا و حمله خونبار علیه افراد ملکی و بی دفاع در هلمند و ده ها حمله دیگر در سراسر کشور، تلفات سنگین و غیر قابل جبران بر هموطنان ما وارد آورد و سبب شد که عید امسال نسبت به اعیاد گذشته متفاوت و با حزن و درد همراه باشد. جا دارد ضمن تبریک عید سعید فطر با خانواده های داغدار حوادث خونین تروریستی اعلام همدردی نموده آرزو نمایم که عید فطر امسال پایان ناامنی ها و نابسامانی های موجود در کشور باشد.

هموطنان مومن!

تردید وجود ندارد که مردم ما صبور، با تحمل و بردبار است. ناگواری ها و نارسایی ها را به امید بهبود وضعیت میپذیرند. اما وظیفه نهادهای مسئول به ویژه دست اندرکاران مسائل امنیتی، کشفی و برنامه ریزان امنیت کشور است که برای رفع این نا به هنجاری ها و تثیبت امنیت پایدار تلاش ورزند و نگذارند که مردم رنج دیده کشور بیش از این ناملایمت را تحمل نمایند.

اگرچه مشوره های گسترده و وسیع رئیس جمهور و رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان را با طیف های مختلف اجتماعی به منظور مشوره گرفتن پیرامون بهبود وضعیت امنیتی به فال نیک می گیرم اما آنچه اهمیت دارد اجرایی شدن پیشنهادها، طرح ها و نظریاتی است که از سوی این نهادها ارائه میگردد.

لازم به یادآوری میدانم که دولت و نهادهای ذیربط، ضمن بررسی دقیق حوادث خونین کشور و یافتن عوامل آنها، از کمک به خانواده های شهدا و یاری رساندن مادی و معنوی جهت صحت یابی مجدد مجروحین از هیچ تلاشی فروگذار نکند.

در این میان مجلس نمایندگان افغانستان و برخی از احزاب سیاسی با درک شرائط شکننده امنیتی کشور و افزایش حمله های انتحاری طرح ها و پیشنهادهای مشخصی به ریاست جمهوری و ریاست اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان ارائه کرده اند. امیدواریم که این طرح ها و پیشنهادها از سوی مقامات ذیصلاح مورد توجه قرار گرفته و در برنامه ها و سیاست گذاری های امنیتی مورد استفاده بهینه قرار گیرند.

در پایان یکبار دیگر حلول ماه شوال و فرارسیدن عید سعید فطر را به همه هموطنان تبریک میگوییم و از خداوند میخواهیم که بهروز و تندرستی را نصیب تک تک شما بنماید.

والسلام علیکم

۴ سرطان ۱۳۹۶

0 پیام برای این مطلب ثبت شده