پیام محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری اسلامی افغانستان: یاد شهید والامقام سید مصطفی کاظمی و یارانش در تاریخ کشور جاودانه خواهد بود

بسم الله الرحمن الرحیم

نحمده و نصلی علی رسول الکریم

پانزدهم عقرب یادآور شهدای گرانقدری است که جان‏‌های شان را درراه افغانستان آباد و سرافراز نثار کردند و خون پاکشان زمینه‏‌ساز همبستگی و همدلی بیشتر میان ملت افغانستان شد.

انالله و اناالیه راجعون

بدون شک، شهدای حمله وحشیانه پانزدهم عقرب بغلان، فرزندان راستین این کشور بودند که برای سربلندی و شکوفایی افغانستان عزیز مبارزه کردند و سرانجام، جان‏‌های شیرین‏ را نثار نمودند.

حق مسلم شهدای کشور ما است که از شهادت و مقام والای آن‏ها پاسداری کنیم و راه آن‏ها را ادامه دهیم.

یاد شهدای والا مقام سیدمصطفی کاظمی، نازکمیر سرفراز، صبغت‏‌الله ذکی، صاحب‏‌الرحمن، عبدالمتین و محمد عارف ظریف، اعضای ولسی جرگه و سایر شهدای این حادثه المناک بخشی از تاریخ افغانستان است و نام‏شان در تاریخ کشور جاویدانه خواهد بود. دشمنان مردم افغانستان باید بدانند که با کشتن و از بین بردن فرزندان این کشور، نمی‏توانند رخنه‏‌ای در مبارزه برای شگوفایی افغانستان وارد کنند و اتحاد و برادری مردم این کشور را خدشه‏‌دار نمایند.

من از این طریق مراتب تسلیت خویش را به خانواده‏‌های شهدای 15 عقرب 1386، مردم شریف بغلان و تمام مردم افغانستان تقدیم داشته از بارگاه خداوند متعال اجر و ثواب برای شهدا و صبر و شکیبایی برای بازماندگان‏‌شان استدعا دارم.

محمداشرف غنی

رئیس‏‌جمهور اسلامی‏‏‌افغانستان

0 پیام برای این مطلب ثبت شده