پیام نوروزی داکتر سیدعلی کاظمی،رئیس شورای رهبری حزب اقتدارملی افغانستان‌به مناسبت آغاز سال نو خورشیدی 1394

«یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار، یا محول الحول و الاحوال، حول حالنا الی احسن الحال»

حلول سال نو خورشیدی و بهار پرطراوت طبیعت را که نشانه‌‏ی قدرت لایزال الهی و تجدید حیات طبیعت است را به همه هموطنان عزیز و نجیب افغانستان تبریک و تهنیت عرض نموده و سالی سرشار از برکت و معنویت و همراه با استقرار صلح و ثبات و بهروزی را از درگاه خداوند متعال برای ملت عزیز افغانستان تمنا می‌نمایم.

پیش از همه باید هریک از ما برای خود یادآور شویم که گذشتِ سال‌ها و نوشدن مکرر طبیعت برای ما باید موجب تجربه و عبرت‏‌آموزی در همه مسایل و امور فردی و جمعی باشد؛ از گذشته درس بگیریم و به آینده با چشم باز و دل آگاه نظر کنیم و تصمیم بگیریم. از خداوند بلندمرتبه بخواهیم که به همه ما در سال جدید و پیش رویتن سالم، روح شاداب، امنیّت روانی و اجتماعی، ثبات و پیشرفت، سعادت و بهروزی مرحمت کند. اما نباید فراموش کنیم آنچه بر عهده ما است، نگاه به آینده و سال و روزهای پیش روی با عبرت‏‌آموزی از گذشته توأم باشد تا بتوان برنامه‏‌ریزی درست و واقع‏‌بینانه و تصمیم‏‌گیری قاطع و روشنی داشته باشیم.

اما بعد، آنچه به مناسبت آغاز سال نو خورشیدی 1394 شایان یادآوری می‌دانم نخست از همه اهتمام و جدیت رهبران حکومت وحدت ملی است برای تکمیل کابینه و شروع کار و تلاش وقفه‏‌ناپذیر و دلسوزانه برای این سرزمین سوخته و ارائه خدمات لازم به مردم رنجدیده افغانستان.

افزون بر مشکلات و چالش‏‌هایی که از ‌چند دهه گذشته و فساد و ویرانه ناشی از سیزده سال گذشته بر جای مانده است، چندین ماه بی‏‌سرنوشتی و سرگردانی کارگزاران حکومتی و مردم به خاطر بلاتکلیفی وزارتخانه‏‌ها، سبب شد تا زیان‌های سنگین و در مواردی جبران‏‌ناپذیری بر مردم ما در زمینه‏‌های مختلف تحمیل شود. انتظار می‏‌رود که با تکمیل کابینه نه تنها ادامه زیان‏‌ها گرفته شود، بل تلاش و کوشش دلسوزانه برای خدمت به مردم و کشور آغاز گردد تا آینده‏ای روشن و مترقی تحقق یابد.

نکته‏‌ی مهم دیگر مسئله تامین امنیت و ثبات در کشور است. متاسفانه با گذشت بیش از یک دهه از استقرار نظام نوین سیاسی در کشور، هنوز تامین امنیت یک چالش اصلی و نگرانی عمده برای کشور به شمار می‏آید. این چالش و نگرانی به اندازه‏‌ای است که تمام فعالیت‏‌ها و روندهای سیاسی و اجتماعی و اقتصادی را تحت تاثیر خود قرار داده است. بنابراین اهتمام در جهت تامین امنیت همه‏‌جانبه کشور از سوی حکومت وحدت ملی و به‏‌خصوص نیروها و ارگان‏‌های امنیتی یک وجیبه ملی است. برای تامین این خواسته از تمامی امکانات و روش‏‌ها باید استفاده گردد و با دشمنان اصلاح ناپذیر امنیت کشور با قاطعیت و شدت برخورد گردد.

موضوع مهم دیگر استقرار صلح و ثبات دایمی در کشور است. از آن جایی که موضوع گفت‏‌وگو با مخالفین و تحقق روند صلح در روزهای اخیر شدت یافته است، آرزومندم که مسئله گفت‏‌وگو با مخالفین و تحقق روند صلح در کشور به مثابه یک نیاز و ضرورت فوری هرچه زودتر همراه با عزت و سربلندی و حفظ دستاوردهای نظام سیاسی و رعایت خط قرمزهای قانون اساسی به نتیجه لازم منجر گردد. مردم ما در طی سال‏‌ها و روزهای سپری شده به خاطر نبود صلح تاوان‏‌های سنگینی را پرد اخته‏‌اند.

چنانچه در روزهای اخیر نزدیک به 31 تن از هموطنان مظلوم و غیرنظامی ما توسط مخالفین مسلح حکومت روبوده شده و ده‌ها خانواده افغان را نگران و غمگین و منتظر نجات عزیزان‏‌شان قرار داده است.

آرزو می‏کنم که با به نتیجه رسیدن عزت‌مندانه گفت‏‌وگوهای صلح، ثبات و امنیت دایمی در کشور استقرار یابد. ناگفته نباید گذاشت که برای تحقق این مطالبه برحق از نیرنگ و تزویر دشمنان صلح و حامیان بیرونی‏‌شان نباید غافل بود.

درپایان باردیگر با همه وجود از خداوند بلندمرتبه و توانا می‏‌خواهیم که ‏ای خدای دگرگون کننده دل‏‌ها و دیده‌ها! ای تدبیرکننده روز و شب! ای دگرگون کننده حالی به حالی دیگر! حال ما را و سرنوشت ملت نجیب ما را به بهترین حال دگرگون نما و سال نو را سال مبارک و سعادت‌مند گردان!

داکتر سید علی کاظمی

رئیس شورای مرکزی حزب اقتدارملی افغانستان

0 پیام برای این مطلب ثبت شده