پیشروی به سوی عدن

منابع یمنی اعلام کردند که نیروهای جنبش انصارالله در بحبوحه درگیری شدید با نیروهای وفادار به عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری مستعفی این کشور، به حومه‏ی شمال شرقی شهر بندری عدن پیشروی کردند. به نقل از خبرگزاری رویترز از عدن، نیروهای وفادار به هادی گفتند که در پی پیشروی نیروهای انصارالله در امتداد یکی از مسیرهای ساحلی دریای عرب، گلوله‌های توپ و راکت منطقه‌ای در اطراف میدان العلم در نزدیکی میدان هوایی، شهر عدن را هدف قرار داد.

عدن آخرین پایگاه تحت کنترول هادی در یمن است و به رغم حملات هوایی ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی، همچنان در محاصره نیروهای انصارالله قرار دارد.

ساکنان شهر ضالع در شمال عدن گفتند که نیروهای انصارالله با حمایت یگان‌های نظامی متحد خود مواضع مخالفان را با تانک و توپخانه گلوله‌‏باران کردند. بربنیاد این گزارش، عربستان سعودی با پشتیبانی متحدان منطقه‌ای خود چندی پیش کارزاری هوایی را برای حمایت از هادی در یمن آغاز کرد.

همزمان با این، یمن از رسیدن تجهیزات و نیروهای جدید برای ارتش و انصارالله یمن به شهر عدن در جنوب یمن خبر داد. نیروهای ارتش یمن با کمک نیروهای انصارالله تلاش می‌کنند کنترول شهر عدن را از دست نیروهای عبد ربه منصور هادی، رئیس‌‏جمهور فراری و کمیته‌های وابسته به وی و همچنین نیروهای القاعده خارج کنند.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده