چابهار، مسیر جدید اقتصاد کشور

قرار است دوشنبه همین هفته رئیس‌جمهور غنی به‌ایران سفر کند وبا حضور حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران و نارندیرامودی، نخست‌وزیر هند بندر چابهار را بگشاید.

بندر چابهار از اهمیت اقتصادی خاصی برخوردار است. کشورهای منطقه آسیای میانه که از لحاظ موقعیت جیوپولیتیک محاط به خشکه‌اند و برای دسترسی به بنادر تجارتی مسیر طولانی را طی می‌کنند از این پروژه استفاده اعظمی برای دسترسی به آب‌های آزاد خواهند کرد.

موافقتنامه چابهار از سال ۲۰۱۲ بدین سو میان مقامات کشورهای افغانستان، ایران وهند مورد بحث و بررسی قرار گرفته و در ششمین کنفراس همکاری‌های اقتصادی منطقه‌ای ریکا در کابل تائید شد.

قرار است این موافقتنامه در زودترین فرصت نهایی شود.

آقای ربانی، وزیر امور خارجه گفت که پس از گشایش پروژه بزرگ اقتصادی کاسا یک هزار با حضور رئیس‌ اجرایی کشور در تاجکستان، اینک پروژه بزرگ اقتصادی چابهار نیز در آینده نزدیک گشایش خواهد یافت.

وزیر امور خارجه افزود که خوشبینی به تطبیق پروژه‌های بزرگ اقتصادی، ثبات اقتصادی افغانستان، تقویت و کشور به راه ترانزیتی منطقه تبدیل خواهد شد. گفته می‌شود که برای تقویت همکاری‌های اقتصادی برای نخستین بار در چارچوب وزارت امور خارجه بست معینیت ایجاد شده است که پیش از این، در این وزارت وجود نداشت.

ناظران معتقدند که نهایی‌سازی و امضای موافقتنامه چابهار، زمینه بزرگترین سرمایه‌گذاری تجاری- ترانزیتی را در حوزه‌ی ‌ایران- افغانستان-هند در بندر چابهار مهیا می‌سازد. پیش از این مدیر این منطقه آزاد تجاری اعلام کرده بود که بازرگانان افغان تا مرز ۶۰ میلیون دالر در این بندر سرمایه‌گذاری کرده‌اند. با آن که آمار دقیقی در باره میزان تجارت و ترانزیت کالاهای بازرگانان افغانی از بندر چابهار نشر نشده، اما گزارش‌ها می‌رساند که حدود پنجاه درصد این ترانزیت کالاهای افغانی اکنون از بنادر ایرانی انجام می‌شود. به نظر می‌رسد با توجه به‌ این که چابهار بندر جدیدی است، بیشترین این اموال و کالاها از طریق بندر عباس وارد خارک ایران می‌شود و به افغانستان ترانزیت می‌گردد.

دولت هند اعلام کرده که بر اساس تفاهمنامه سال ۲۰۱۵ بین دو کشور ایران و هند، دهلی نو در قالب این سرمایه‌گذاری، دو بندرگاه بندر چابهار را تجهیز و اجرایی می‌سازد. مدت زمان مدیریت این دو بندرگاه توسط هند ده سال است و پس از آن مسئولیت مدیریت آن به ‌ایران واگذار می‌گردد. بر اساس این تفاهمنامه پس از انجام قرارداد، در مدت ۱۸ ماه عملیات این دو بندرگاه شروع خواهد شد.

نشریه فارین پالیسی (سیاست خارجی) در گزارشی درباره چابهار آورده است که پروژه‌های اقتصادی از این مسیر، می‌تواند آسیای مرکزی و جنوبی را به یک مرکز رشد اقتصاد جهانی و فعال در دهه آینده تبدیل کند. این نشریه در ادامه تاکید داشت که موقعیت این بندر باعث می‌شود تا افغانستان بتواند نقش کلیدی در صعود این چشم‌انداز منطقه‌ای بازی کند.

با این حال دیلی‌میل در مورد توسعه‌ این بندر نوشته است که ‌این پروژه، فرصت بزرگی برای هند، به خاطر نفوذ بیشتر در منطقه خواهد بود. تایمز اقتصادی هند نیز در گزارشی اقتصادی در این مورد نگاشته است که هندوستان در حال مذاکره برای اجرای این پروژه است که باعث افزایش سرمایه‌گذاری و تجارت با ایران و دیگر کشورها به ویژه افغانستان خواهد شد. بندر چابهار در ۴۵ مایلی غرب بندر گوادر پاکستان در ایران واقع شده است. بندرگاه این بندر قابلیت پهلوگیری کشتی‌های بزرگ تجاری جهان را دارد که از مناطق مهم تجاری ایران محسوب می‌شود.

به گفته منابع پاکستانی، کاهش سرسام‌آور ترانزیت کالای افغانی از بندر کراچی ارتباط مستقیم با فعالیت تجاری افغان‌ها از طریق بنادر تجاری ایران داشته است. میزان کانتنرهای ترانزیتی افغان از بنادر ایران در سال ۲۰۰۸-۲۰۰۹ به ۳۰۱۸۲ کانتنر می‌رسید در حالی که در سال‌های ۲۰۱۳-۲۰۱۴ این رقم به ۸۰۰۰۰ کانتر بالغ می‌گردید.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده