کفن سفید، کابوس این روزهای داعش

گروهی نو در سوریه با نام «کفن سفید» تشکیل شده که هدف اصلی اعضای آن مقابله با تحرکات داعش در این کشور و ضربه زدن به این گروه هراس‌‏افکن است.

به گزارش راشاتودی، گروهی جدید در سوریه تشکیل شده که نام آن برای اعضای داعش دلهره‌‏آور است. این گروه نو کفن سفید نام دارد و به گفته رهبران آن توانسته به هدف خود که ایجاد هراس در میان اعضای داعش است دست پیدا کند.

این گروه که اعضای آن را جوانان سوری تشکیل می‏دهند به تازگی حملاتی را به مواضع داعش در شرق سوریه که در اصل پایگاه اصلی این گروه هراس‌‏افکن محسوب می شود انجام داده که همین امر نام کفن سفید را بر سر زبان‏ها انداخته است.

نام رهبر این گروه «ابو ابود» است. وی در گفت‏‌وگو با رویترز اعلام کرده که دلیل تشکیل این گروه دادن پاسخی مناسب به جنایات داعش است.

به گفته ابو ابود، تعداد زیادی از اعضای گروه کفن سفید که تعداد آن‏ها به 300 نفر می‏رسد بیش از ورود داعش به سوریه هیچگونه تجربه جنگی نداشتند، اما با آغاز اقدامات داعش، آن‏ها تحت تعلیم قرار گرفته و به عضویت کفن سفید درآمده‌‏اند.

ابو علی البوکمالی، سخنگوی گروه کفن سفید نیز می‏گوید: «ما در چند ماه گذشته توانسته‏‌ایم دستِ‏کم 100 نفر از اعضای داعش را در دیرالزور به هلاکت برسانیم. ما حملات خود را در دسته‏‌های کوچک و معمولاً در ساعات شب انجام می‏‌دهیم

به گفته این دو مقام ارشد گروه کفن سفید، تعداد این قبیل گروه‏‌ها در سوریه که با هدف مقابله با داعش و ضربه زدن به آن به وجود آمده‏‌اند رو به افزایش است که از میان آن‏ها می‏توان به «دسته فرشته مرگ» و «گروه شبح» اشاره کرد.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده