کمیسیون شکایات انتخاباتی‌و امانت مردم!

پس از حماسه‏‌ی ماندگار شانزدهم حمل 1393 که مردم با شور و شعور وصف‏ناپذیر به پای صندوق‌های رای رفتند، اینک زمان آن فرا رسیده است که نتیجه‏‌ی حضور مردم در آیینه‏‌ی گزینش و اعلام نامزد برنده برای یک حکومت جدید با پشتوانه‌های قوی مردمی تجلی یابد. طبیعی است که روند قانونی و مشخص اعلام نتیجه‌‏ی انتخابات باید از مجاری تعریف شده عملی گردد. به همین جهت کمیسیون مستقل انتخابات و به‏‌ویژه کمیسیون شکایات انتخاباتی در شرایط کنونی مسئولیت بس سنگین و جدی را به دوش دارند. به معنای دیگر به صراحت می‌توان گفت که نوع برخورد و انجام مسئولیت کمیسیون‌های انتخابات و شکایات می‌تواند در گذر سالم و بدون هزینه منفی جامعه به سوی ثبات و استقرار یک حکومت مشروع بسیار اثرگذار باشد. بنابراین پس از آنکه مردم مسئولیت ملی خود را به انجام رسانیدند اینک همه نگاه‌ها و انتظارها به چگونگی عملکرد کمیسیون انتخابات و کمیسیون شکایات دوخته شده است. در این بین کمیسیون شکایات انتخاباتی، مهم‌ترین رکن نظام انتخاباتی کشور و به معنایی داور نهایی انتخابات دانسته می‌شود. کمیسیون شکایات مسئولیت دارد که به شکایت‌های‌دریافتی که در مدت زمان اعلام شده دریافت نموده است رسیدگی جدی و شفاف داشته باشد.

همانطور که در گزارش‌های نشر شده آمده است ده‌ها مورد شکایت انتخاباتی نسبت به نتایج ابتدایی انتخابات ریاست‌جمهوری و وضعیت آرای مردم که بگونه ای سرگردان مانده است در واقع نشان از آن دارد که این روند با شک و تردیدهایی از جانب شکایت‌کنندگان روبرو می‌باشد. هرچند ثبت این شکایت‌ها اگر از سویی شک و تردیدها را درباره چگونگی عملکرد کمیسیون‌های انتخاباتی برمی‏انگیزد، اما از جانب دیگر همین مسأله می‌تواند زمینه و فرصتی برای تامین شفافیت و تثبیت کارکرد کمیسیون‌های انتخابات در افکار عمومی نیز باشد.

اما مشروط بر این‌که رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی با دقت و به دور از هرگونه غرض‏ورزی، دخالت دستگاه‌های قدرت و اعمال نفوذ اراکین قدرت و خارج از قدرت و مصئونیت از هرگونه پیش‏داوری و پیش‏فرضی احتمالی صورت گیرد.

رسیدگی به شکایات و اعلام وضعیت آرای سرگردان باید با پاسخ قانع‏‌کننده و مستند و دقیق و شفاف همراه باشد تا از سوی مردم و نامزدهای انتخاباتی قناعت‏‌پذیر تلقی گردد.

یعنی این که کمیسیون‌های انتخاباتی مسئولیت قانونی و ملی دارند که به هرشکل ممکن و قانونی و شفاف باید قناعت رای‏دهندگان و نامزدهای انتخاباتی را به دست آورند. اگر هر رویکردی دیگری غیراز این در پیش گرفته شود، به‏‌ویژه این ‌که سعی گردد با شگرد و شیادی و اعمال فشار و معامله‏‌گری‌های پشت پرده داخلی و خارجی پرده‏‌ی ابهام و تردید را بر آراء مردم و شکایت‌های دریافتی کشیده شود، به طور قطع زمینه‏‌ی بحران و بی‏ثباتی و عدم مشروعیت لازم حکومت برآمده از چنین شرایط نامشروع را فراهم خواهد گردانید. چنین وضعیتی به طور قطع نه تنها به نفع افغانستان، که حتی به سود عاملین چنین ماجراهایی نیز نخواهد بود.

نکته‏‌ی مهمی که در این باره لازم به یادآوری و تاکید می‏باشد این است که در رسیدگی شفاف به شکایت‌های انتخاباتی باید روشن شود که ادعاهای مطرح شده در این شکایت‌ها از طرف چه کسی یا کسانی است و پاسخ‏دهنده‏‌ی آن کدام نهاد و شخص است و در نهایت این که نتیجه و فیصله‏‌ی نهایی کمیسیون شکایات انتخاباتی چیست؟

این همه باید در فضای کاملا آرام و شفاف و قانع‏‌کننده و در حضور افراد و نهادهای ذیربط صورت گرفته و اطلاع‌‏رسانی دقیق نیز انجام گیرد.

مورد بعدی این ‌که به طور احتمالی اگر اعضای کمیسیون انتخابات و به‏‌ویژه کمیسیون شکایات انتخاباتی از جانبی تحت فشار قرار دارد تا واقعیت‏‌ها را دگرگونه به نمایش گذاشته و در امانت مردم خیانت ورزند، چنین مواردی به خاطر منافع ملی و تامین ثبات آینده کشور بدون کمترین تردید به صورت کاملاً روشن اعلام گردد. اعضای کمیسیون‌های یاد شده نگذارند که در امانت مردم خیانت صورت گیرد و شیرازه‌‏ی نیم‏‌بند به وجود آمده دوباره از هم پاشیده و مردم ما باردیگر به مصیبت‏‌های گذشته گرفتار گردند.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده