گسترش صنایع دفاعی پاکستان و چین

فرمانده نیروی دریایی پاکستان در دیدار با همتای چینی خود درباره گسترش صنایع دفاعی دریایی مشترک به رایزنی با وی پرداخت.

ظفرمحمود قریشی فرمانده نیروی دریایی پاکستان در دیدار با «شین جن لونگ» همتای چینی خود درباره گسترش صنایع دفاعی دریایی مشترک به رایزنی با وی پرداخت. قریشی که برای بررسی گسترش همکاری و هماهنگی نیروی دریایی پاکستان با نیروی دریایی چین به پکن سفر کرده درباره تامین امنیت آب‌های منطقه به ویژه اقیانوس هند به تبادل نظر با مقامات چینی پرداخت.

فرمانده نیروی دریایی پاکستان در ادامه فرمانده نیروی دریایی چین را از تلاش‌های اسلام‌آباد برای مبارزه با تروریسم و دزدان دریایی آگاه کرد.

ظفرمحمود قریشی در ملاقات با مسوولین صنعت و تکنولوژی، همچنین صنایع دفاعی چین، بر گسترش خط تولید جنگ‌افزارهای مشترک به ویژه ناو جنگی و زیردریایی تاکید کرد. پیش از این رانا تنویر حسین وزیر تولیدات دفاعی پاکستان در زمینه همکاری اسلام‌آباد با پکن گفته بود: هواپیمای آموزشی «سوپر مشاق» و جنگنده «جی اف 17» از محصولات مشترک صنایع دفاعی پاکستان و چین است که به دنبال بازاریابی برای صادرات بیشتر آنها هستیم.

در سال 1987 تاسیسات تعمیر و بازسازی زیر دریایی و کشتی جنگی در بندر قاسم نزدیک سواحل کراچی آغاز شد و بعد از آن پاکستان با ساخت کشتی جنگی صنایع نظامی خود را ارتقا داد.

در اوایل سال 2000 اجرای پروژه‌های مشترک با چین، منجر به ساخت جنگنده‌های جی اف 17 تندر شد که پیشرفت خوبی برای صنایع دفاعی پاکستان بود. جنگنده‌های جی اف 17 که مشابه اف 16 امریکا بود فروش خوبی داشت و بازار این نوع جنگنده‌ها رونق پیدا کرد.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده