گشایش «پارک صلح»

پارک صلح، مرکز اجتماعی زنان و ١٢ خانه محلى به کمک جاپان و يک خانم امريکايى در باميان به بهره‌‏بردارى سپرده شد.

به گزارش پژواک، مرکز گردهم‏‌آیی‌های عمومی که پارک صلح نیز نامیده می‌شود، به مساحت ٢٠ جریب در مقابل دفتر ولایت ساخته گرديده و دارای ستیژ، تحویل‌خانه، چای‌خانه، تشناب‌ها وفضای سبز است.

مرضیه آرزو، رئيس موسسه آرزو که تطبيق‏‌کننده اين پروژه است گفته که شهروندان بامیان از فضای سبز و امکانات این پارک استفاده خواهند کرد.

به گفته وی، مرکز اجتماعی زنان در منطقه شش‏پل شهر باميان نيز به صورت پخته و اساسی ساخته شده، دارای اتاق قالین‏‌بافی، کودکستان، دفتر، تحویل‏‌خانه، تشناب و دیوار احاطوی بوده و برای تمامی زنان محل اختصاص يافته است.

این دو پروژه به هزينه ٥٥٠ هزار دالر امریکايی کمک جاپان ساخته شده و کار آن در جریان یک سال توسط موسسه آرزو تکمیل گرديده است.

خانم آرزو مي‏‌گويد که اين موسسه، غيردولتى وغيروابسته به جناح‏هاى سياسى بوده و ازسال هشت سال بدينسو در بخش‏‌هاى آموزش معارف، ارتقاى سطح معيشت و مراقبت‏‌هاى صحى در باميان فعاليت دارد.

١٢ خانه محلی که با طراحی مخصوصی دارای سه اتاق از چوب و بوری‏‌های خاک ساخته شده است، به هزينه ٧٠ هزار دالر کمک یک خانم امریکايی نيز به بهره‏‌بردارى سپرده شده که از آن خانواده‏‌های بیجا شده و بی‏‌سرپناه استفاده خواهند کرد.

حبیبه سرابی، والی بامیان گفته که هرسه پروژه‏‌ی عام‏ال‌منفعه که زمین‏ه‌ای آن مربوط به دولت بوده بویژه پارک صلح و مرکز گردهم‏‌آیی‌های عمومی، سهولت زیادی را برای دیدارکنندگان و بويژه زنان فراهم کرده است.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده