یادبود شهدای وحدت ملی در مشهد مقدس

به مناسبت یادبود از شهدای فاجعه 15 عقرب بغلان و شهدای وحدت ملی مراسم باشکوهی با حضور جمع کثیری از مهاجرین افغان مقیم مشهد مقدس برگزار گردید. در این مراسم داکتر سیدعلی کاظمی، رئیس شورای مرکزی حزب اقتدارملی و نماینده مردم در مجلس نمایندگان، حجت الاسلام مدرسی و حجت الاسام فصیحی غزنوی از علمای افغان مقیم مشهد مقدس سخنرانی کردند.

داکترکاظمی در سخنان خود با اشاره به اهمیت یادبود از شهدای وحدت ملی گفت که این شهدا از اقوام و ملیت‌های مختلف افغانستان نمایندگی می‌کردند و قرار بود با هدف بهبود وضعیت اقتصادی مردم ولایات شمال کشور به ولایت کندز سفر کنند؛  تا با این ابتکار، مجلس و نمایندگی از مردم را از مرکز به ولایات ببرند و در آن جا از نزدیک با مردم صحبت کنند و بعد از استماع سخنان آن‌ها، شکایات و طرح‌های‌شان را با دولت شریک کنند.

به گفته آقای کاظمی متاسفانه دشمنان پیشرفت و تعالی کشور نتوانستند شور و شوقی که مردم ولایات سر راه در استقبال از هیئت نشان دادند، و طرح‌ها و ابتکارات آن‌ها را تحمل کنند و نگذاشتند که این هیئت نتایج سفر خود را چنان که در ولایت هرات انجام دادند، تکمیل کند. داکترکاظمی همچنان با یادآوری از این که دولت وحدت ملی همانند اسلاف خود نتوانسته در جهت شناسایی عوامل این حادثه کار درخوری انجام دهد، اظهار امیدواری کرد این که محمکه بین‌المللی جزایی اعلام کرده در رابطه به شناسایی عوامل فجایع افغانستان تحقیق می‌کند، بتواند در یافتن سرنخ‌های فاجعه بغلان و دیگر قتل‌های زنجیره‌ای مشکوک موفق باشد.

داکترکاظمی همچنان در بخش دیگری از سخنان خود گفت که از آدرس نمایندگی از مردم در مجلس نمایندگان همواره تلاش کرده‌اند که مسئله بهبود وضع مهاجرین را پیگیری کرده و از دولت بخواهند در حل مشکلات مهاجرین در خارج از کشور اقدام کند. همچنان حجت‌اسلام مدرسی و حجت‎‌اسلام فصیحی غزنوی هم در سخنان خود با اشاره به تلاش‌های اعضای کمیسیون اقتصاد مجلس نمایندگان مردم برای بهبود اوضاع اقتصادی کشور گفت که تجلیل از این نمایندگان در واقع ارج گذاری به زحمات و خدمات آن‌ها برای مردم افغانستان است. آن‌ها همچنین تاکید کردند که متاسفانه بعد از فاجعه بغلان افغانستان شاهد حرکت‌هایی همانند حرکت کمیسیون اقتصاد مجلس نمایندگان نبوده و اوضاع در ولایات به‌ویژه از لحاظ اقتصادی به شدت بحرانی است.

10 قوس 1396

0 پیام برای این مطلب ثبت شده