یک نماینده مجلس ایران وضعیت شهر رشت را ‘بسیار وحشتناک’ خواند

یک نماینده مجلس ایران، آمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در شهر رشت را “بسیار وحشتناک” خوانده و گفته است شرایط این منطقه “قرمز” اعلام شده است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده رشت در مجلس ایران در مصاحبه با باشگاه خبرنگاران جوان، خبرگزاری وابسته به صدا و سیما، وضعیت در استان گیلان و شهر رشت را “نگران‌کننده” خوانده و گفته است آمار مبتلایان به ویروس کرونا “به صورت تصاعدی” در حال افزایش است.

آمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در ایران همچنان رو به افزایش است و گزارش‌ها حاکی از کمبود امکانات در بیمارستان‌های این کشور است.

ذبیح‌الله نیکفر لیالستانی، نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس ایران هم به خبرگزاری مجلس ایران گفته است که استان گیلان در اپیدمی بیماری کرونا، “بدترین وضعیت را در کشور دارد.”

وزارت بهداشت ایران روز گذشته اعلام کرد مجموع مبتلایان به ۴۷۴۷ نفر و قربانیان به ۱۲۴ نفر رسیده است.

پنج استان بالاترین نرخ ابتلا را در ۲۴ ساعت گذشته داشته‌اند که یکی از آنها گیلان است. تهران، قم، اصفهان و مرکزی دیگر استان‌های ایران هستند که بیشترین میزان ابتلا را داشته‌اند.

جعفرزاده ایمن آبادی همچنین از ابتلای شماری از پزشکان و پرستاران در رشت به ویروس کرونا خبر داده و گفته است نیروهای پزشکی به دلیل خستگی بیش از حد توانایی خدمت ندارند.

نماینده وزیر بهداشت ایران در گیلان هم خواهان اعزام پرستار به گیلان شده است.

نماینده رشت در مجلس ایران در مصاحبه خود گفته است کیت آزمایش برای تشخیص ابتلا به ویروس کرونا در دسترس نیست.

از زمان شروع ویروس کرونا در ایران، گزارش‌های متعددی در مورد کمبود کیت آزمایش منتشر شده است. سازمان جهانی بهداشت و چند کشور دیگر در این زمینه کمک‌هایی به ایران کرده‌اند.

آقای جعفرزاده ایمن آبادی گفته است امکانات پزشکی و بهداشتی در منطقه وجود ندارد. او خواهان احداث بیمارستان صحرایی برای پذیرش بیماران شده است.

محمدحسین قربانی، نماینده وزیر بهداشت ایران در گیلان از احداث بیمارستان صحرایی در لاکان رشت خبر داده و از مردم منطقه خواسته است از خانه خارج نشوند.

به دنبال گسترش ویروس کرونا در ایران، مقام‌های این کشور از ساخت چندین بیمارستان صحرایی در شهرهای مختلف خبر داده‌اند.

از روز گذشته ورود به دو استان گیلان و مازندران فقط برای خودروهایی که پلاک این دو استان را دارند مجاز است و از رانندگان در مبادی ورودی تب‌سنجی می‌شود.

منبع: بی بی سی فارسی

0 پیام برای این مطلب ثبت شده