ویروس کرونا؛ استرالیا محدودیت‌های سفر علیه ایران وضع کرد

استرالیا به دنبال شیوع ویروس کرونا در ایران محدودیت‌های سفر علیه این کشور وضع کرده است.

شب گذشته مقامات ایالت کوئینزلند استرالیا گفتند یک زن ۶۳ ساله ساکن شهر گلد کست که اخیرا از ایران برگشته بود به ویروس کرونا مبتلا شده است.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور تا کنون ۲۳ نفر است.

طبق این محدودیت‌ها، از این پس اتباع خارجی که از ایران به مقصد استرالیا سفر می‌کنند، باید دو هفته از خروج آنها از ایران برای ورود به استرالیا گذشته باشد.

شهروندان استرالیایی و افراد مقیم در این کشور هم که از ایران سفر می‌کنند باید پس از ورود به استرالیا برای دو هفته در قرنطینه بمانند.

نیوزیلند نیز محدودیت‌هایی برای افرادی که از ایران سفر می‌کنند وضع کرده است. این کشور اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا را اعلام کرده که مربوط به مسافری از ایران بوده است.

وزارت خارجه کانادا هم از شهروندان خود در ایران خواسته است این کشور را ترک کنند.

بنا بر آمار رسمی وزارت بهداشت ایران، تا روز جمعه، ۳۸۸ نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و ۳۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند. اگرچه طبق اطلاعاتی که به دست بی‌بی‌سی فارسی رسیده تا روز پنجشنبه ۸ اسفند، در مجموع دست کم ۲۱۰ نفر در شهرهای مختلف ایران بر اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشته‌اند. وزارت بهداشت ایران این آمار را رد کرده است.

گرگ هانت، وزیر بهداشت استرالیا در ملبورن به خبرنگاران گفت این محدودیت‌ها از فردا، یکشنبه اول مارس وضع خواهند شد.

او گفته است اتباع خارجی که از مقصد ایران سفر کرده‌اند، تنها با گذشت دو هفته از خروج آنها از ایران اجازه ورود به استرالیا را خواهند یافت.

استرالیا پیش از این برای چین هم چنین محدودیت‌هایی وضع کرده بود.

آقای هانت گفته است احتمالا تعداد زیادی از موارد کشف نشده ابتلا به ویروس در ایران وجود دارد.

تا کنون بیش از ۸۵ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا در جهان گزارش شده است. ۲۹۰۰ نفر تا کنون جان خود را از دست داده‌اند.

سازمان جهانی بهداشت خطر شیوع ویروس کرونا در جهان را “بسیار زیاد” توصیف کرده و هشدار در این باره به “بالاترین سطح ممکن” رسانده است.

مقام‌های پزشکی استرالیا در عین حال گفته‌اند نمی‌توانند برای هر کشوری که ویروس در آنجا شیوع یافته، محدودیت‌های سفر وضع کنند.

منبع: بی بی سی فارسی