هفته نامه اقتدار ملی

تازه ها: .

تداوم جنایات جنگی در یمن

شنبه, ٢٧ جوزا ١٣٩٦       سایت

در حالی که جنایات عربستان سعودی علیه ملت مظلوم یمن ادامه دارد، رانیا خالک، نویسنده و تحلیلگر امریکایی و کارشناس برجسته در حوزه‌ی تحولات خاورمیانه در صفحه شخصی خود با ابراز تاسف از وضعیت بسیار نامساعد انسانی در یمن، تاکید کرده که بمباران‌های عربستان، علت وضعیت وخیم انسانی در یمن است. این در حالی است که سازمان بهداشت جهانی در گزارش اخیر خود اعلام کرد که شمار قربانیان وبا در یمن به بیش از 900 نفر رسیده است و وضعیت بهداشتی و درمانی در این کشور در شرایط بسیار نامساعدی قرار داردalt.

اذعان کارشناسان و سازمان‌های معتبر بین‌المللی به وضعیت وخیم انسانی در یمن و فشارهای تحمیلی بر این ملت مظلوم در حالی است که رژیم سعودی، در چارچوب سیاست‌های ضدحقوق بشری و همراه با متحدان جنگ طلب خود، پس از دو سال تجاوز به یمن، در برابر عزم و اراده راسخ مردم این کشور، به نتیجه ای دست نیافته‌اند و مقامات سعودی به ناچار به سمت کشاندن عرصه جنگ به مناطق شهری و نابودی بیشتر زیرساخت‌های این کشور مظلوم عربی شده‌‌اند.

آخرین گزارش‌ها حاکی از آن است که وضعیت نامساعد بهداشتی و درمانی در یمن و وخامت اوضاع انسانی و شیوع بیماری وبا و کمبود اقلام مورد نیاز غذایی و دارویی در این کشور شدت پیدا کرده و جان عموم شهروندان یمن در معرض خطر جدی قرار دارد. در شرایط کنونی که مردم یمن در فقر کامل غدایی و درمانی قرار دارند، با توجه به این حقیقت که عربستان سعودی به عنوان آغازگر تجاوز به حاکمیت سرزمینی یمن، مسبب اصلی وضعیت وخیم انسانی در این کشور است، جنایات جنگی عربستان سعودی و متحدانش علیه مردم یمن، نه تنها قابل چشم‌پوشی نیست، بل تداوم تلاش‌های مجامع حقوق بشری بین‌المللی و نیز نهادهای زیرمجموعه سازمان ملل برای توقف فوری اقدامات غیر انسانی عربستان، ضرورتی غیرقابل انکار است.

به هر روی، اکنون که جنایات و اقدامات ضدحقوق بشری رژیم سعودی بر همگان محرز شده است، قوانین و موازین بین‌المللی اقتضا می‌کند تا مجامع جهانی در چارچوب قانون و نیز خواست و اراده ملت‌های منطقه، ضمن رسیدگی به جرائم جنگی آل سعود در یمن، مقدمات پیگرد قضایی این رژیم قانون‌گریز و بی‌منطق را فراهم نمایند.

نظر ها (0)

نام:
آدرس ايميل:
نظر شما:

سرمقاله

قرار است به زودی کاخ سفید راهبر جدید مبارزه با هراس‌افکنی در افغانستان را اعلان کند. شواهد نشان می‌دهند که محور اصلی این راهبرد افزایش نیرو و فرستادن سربازان بیشتر به افغانستان است. پرسشی که هم اکنون وجود دارد این است که آیا این راهبرد تاثیر قابل انتظاری برای از بین بردن فعالیت هراس‌افکنان در افغانستان دارد؟ گذشته نشان داده است که چنین راهبردی به تنهایی نمی‌تواند کارآیی لازم را ...

ادامه مطلب

بخش پشتو

کابل بيا په وینه لوبی کوی. کابليان خپل روژه ماتی د خپلی ورونو، دوستانو، پلارونو، ميندو او خويندو له وينو څخه وکړ.دا لوی غم او انسانی فاجعه ټولو متضررو کورنيو ته تسليت وايم او دا حيوانی کړنی په کلکه غندم. دولت د طالبانو د دی غير انسانی کړنی په هکله هيڅ کوم مشخص موقف نه درلوده او دوی طبق معمول فقط دا واقعه هم په شديد الفاظ محکوم کړل. حکومت بايد د دی فاجعی په اساس ځينی مهمی امنيتی کسان له ...

ادامه مطلب
mod_vvisit_counterامروز2847
mod_vvisit_counterدیروز4163
mod_vvisit_counterاین هفته2847
mod_vvisit_counterاین ماه102285
mod_vvisit_counterمجموع2266047

Visitors Counter

تمام حقوق مادی و معنوی اين سايت برای هفته نامه اقتدار ملی محفوظ می باشد. 2017 ©
نقل مطالب با ذکر منبع مانعي ندارد.
ديزاين و اجرای وب سايت توسط ممتاز هاست