هفته نامه اقتدار ملی

تازه ها: .

«مدیریت خاص پارک‌های صنعتی» ایجاد می‌شود

شنبه, ٢٧ جوزا ١٣٩٦       سایت

شهرداری کابل می‌گوید برای رسیدگی به مشکلات صنعتکاران کابل در عرصه‌های مختلف، در چارچوب این اداره «مدیریت خاص پارک‌های صنعتی» ایجاد می‌گردد.

عبدالله حبیب‌زی، سرپرست شهرداری کابل هفته گذشته در یک نشست خبری که در رابطه به «چالش‌ها و مشکلات موجود در برابر صنعتکاران» از سوی مجمع صنعتکاران کابل در پارک‌های صنعتی برگزار شده بود، گفت که این واحد اداری، برای عرضه بهتر خدمات شهرداری برای پارک‌های صنعتی ایجاد خواهد شدalt.

موصوف افزود که در حال حاضر در پارک‌های صنعتی، خدمات و سایر تسهیلات شهرداری درست عرضه نمی‌شود، اما با ایجاد اداره یادشده، به مشکلات صنعتکاران رسیدگی خواهد شد.به گفته وی مشکلات در پارک‌هاى صنعتى کابل در قسمت نبود جاده‌های معیاری، فضای سبز و انبار شدن زباله‌ها موجود اند.

او تصریح نمود که شهرداری کابل در نظر دارد که پس از این اقلام مصرفی خود را از تولیداتی که در پارک‌های صنعتی فراهم می‌شوند، تهیه نماید.

او گفت سالانه مصارف تدارکاتى شهرداری کابل به حدود ١٤٠ ميليون دالر مى رسد و سالانه در اين بخش، حدود ٢٠٠ قرارداد وجود دارد. او افزود که پس ازاين در اين قراردادها اولویت به تولیدات داخلی داده می‌شود.

حبیب‌زی گفت: «ما تصمیم گرفته‌ایم که تمام جاده‌های پارک صنعتی را تا ختم سال آینده به طور اساسی بازسازی کنیم، ساحات سبز و پارک تفریحی برای شان ایجاد کرده و همچنان سایر تاسیسات همگانی که یکی از نیازهای پارک صنعتی است، برای شان بسازیم

وی افزود که شهرداری کابل خدمات ویژه را برای پارک‌های صنعتی جهت تنظیف، انتقال فاضلاب، سرسبزی، جمع‌آوری عواید و هماهنگی جهت اعطای مجوز ساختمانی فراهم می‌کند.

او خاطرنشان کرد که شهرداری کابل از ارتباطاتی که با دولت‌های دیگر دارد، پس از این جهت ارتقای ظرفیت صنایع داخلی، نمایندگان صنعتکاران را با خود به بیرون از کشور می‌برد تا دانش و مهارت‌های مدرن را به کشور انتقال دهند.

نصیر احمد انصاف، رئیس مجمع صنعتکاران کابل، در این نشست گفت با آن که مشکلات زیادی فراراه صنایع داخلی موجود اند، اما صنعتکاران در تطبیق برنامه‌های شهرداری کابل همکار خواهند بود.

موصوف افزود که عمده‌ترین چالش فراراه پارک صنعتی کاب در ساحه اول نبود جاده اسفالت، نبود کانالیزاسیون، انبارشدن زباله‌ها، مشکل تعرفه‌ها و مالیات شهرداری هستند که از حدود ٣٠ تا ٤٠ سال تصفیه نگردیده‌اند.

وی ابراز امیدواری کرد که با حضور شهردار کابل در پارک‌های صنعتی، به مشکلات موجود نقطه پایان گذاشته شود.

نظر ها (0)

نام:
آدرس ايميل:
نظر شما:

سرمقاله

قرار است به زودی کاخ سفید راهبر جدید مبارزه با هراس‌افکنی در افغانستان را اعلان کند. شواهد نشان می‌دهند که محور اصلی این راهبرد افزایش نیرو و فرستادن سربازان بیشتر به افغانستان است. پرسشی که هم اکنون وجود دارد این است که آیا این راهبرد تاثیر قابل انتظاری برای از بین بردن فعالیت هراس‌افکنان در افغانستان دارد؟ گذشته نشان داده است که چنین راهبردی به تنهایی نمی‌تواند کارآیی لازم را ...

ادامه مطلب

بخش پشتو

کابل بيا په وینه لوبی کوی. کابليان خپل روژه ماتی د خپلی ورونو، دوستانو، پلارونو، ميندو او خويندو له وينو څخه وکړ.دا لوی غم او انسانی فاجعه ټولو متضررو کورنيو ته تسليت وايم او دا حيوانی کړنی په کلکه غندم. دولت د طالبانو د دی غير انسانی کړنی په هکله هيڅ کوم مشخص موقف نه درلوده او دوی طبق معمول فقط دا واقعه هم په شديد الفاظ محکوم کړل. حکومت بايد د دی فاجعی په اساس ځينی مهمی امنيتی کسان له ...

ادامه مطلب
mod_vvisit_counterامروز2844
mod_vvisit_counterدیروز4163
mod_vvisit_counterاین هفته2844
mod_vvisit_counterاین ماه102282
mod_vvisit_counterمجموع2266044

Visitors Counter

تمام حقوق مادی و معنوی اين سايت برای هفته نامه اقتدار ملی محفوظ می باشد. 2017 ©
نقل مطالب با ذکر منبع مانعي ندارد.
ديزاين و اجرای وب سايت توسط ممتاز هاست