انجنیر محمدخان؛ معاون حزب اسلامی افغانستان: کاظمی تأثیرگذارترین شخصیت‌زمان خود بود

بسم الله الرحمن الرحیم. انا لله وانا الیه راجعون.

شخصیت‏‌های محترم جهادی و سیاسی، علمای کرام، نمایندگان محترم پارلمان، اعضای محترم کابینه، اصحاب محترم رسانه‏‌ها، خانواده‏‌های معظم شهدا، حاضرین محترم در مجلس اعم از برادران و خواهران گرامی! السلام علیکم و رحمت‏‌الله و برکاته.

شش سال پیش درچنین روزهایی ملت بزرگ، دردآشنا و شهید پرور افغانستان یکی از ستاره‏‌های درخشان و تابناک این سرزمین، مرد با دیانت و تقوا و سیاست‌مدار با فضیلت و با دانش؛ شهید سیدمصطفی کاظمی را همراه یاران و نزدیکانش در پارلمان ازدست دادند. این شهیدان که همراه معلمین، متعلمین و جوانان درولایت بغلان هدف حمله قرار گرفتند، امید راه آینده افغانستان بودند.

شهید کاظمی یکی از این شخصیت‏‌های تاثیرگذاری بود که مقام شهادت نصیب ایشان شد.

خداوند ایشان را ببخشد و برکات ایشان را به ملت و خانواده‏‌های شان ارزانی فرماید و ملت افغانستان را توفیق دهد تا راه و آرمان این شهدای واقعی ملت را تعقیب کند و دشمنان این شهدای معظم را شناسایی کند تا این ملت به سعادت وتوفیق دست یابند.

اگر کمی دقیق شویم واقعه‏‌ی شهادت شهید کاظمی و تمام پاک‌بازانی که درآن واقعه به شهادت رسیدند قسم‏‌خوردگی دشمنان افغانستان را به نمایش می‏گذارد که رهبران محبوبی چون شهید کاظمی را از ما گرفتند و اطفال و زنان نیز از شر آنان درامان نماندند. من درمقابل ملت افغانستان به آنان یک پیام دارم و آن این است که ای دشمنان قسم‏ خورده افغانستان، اگر شهید کاظمی، اگر رهبران جهادی، اگر سپه‏‌سالاران جهاد را توسط توطئه بزدلانه‏‌تان به شهادت می‏رسانید، این وطن صدها رهبر و سپه‏‌سالار دیگر دارد که انشاالله برای دفاع از عقیده و ناموس خود به خدمت این ملت خواهند بود و شما هرگز نخواهید توانست که این ملت را غلام خود بسازید.اگر کمی به تاریخ این ملت نگاه کنیم این کشور در طول تاریخ، در ادوار مختلف مورد تهاجمات بی‏رحمانه قرارگرفته است ولی ملت مومن و خداپرست افغانستان ثابت ساخته است که درهیچ دور، این ملت غلامی بیگانگان را نمی‏کند

دوستان محترم! با این که وقت کم است یک مسأله راخدمت‏‌تان به عرض می‏رسانم وآن این است که چنانچه پیشتر هم دوستان گفتند انتخابات 1393 را پیش رو داریم. وقت بسیار کوتاه است. دراین زمینه چندین حزب سیاسی مختلف، سنگ تهداب وحدت ملی را گذاشته اند و محترم داکترصاحب عبدالله عبدالله را به حیث کاندید ریاست‏‌جمهوری انتخاب نموده اند. اگر این کاندید تقویت و حمایت شود به معنی واقعی کلمه به یک وحدت ملی دست می‏‌یابیم. به یاد داشته باشیم که یگانه کلید حل مشکلات، یگانه راه برون‏رفت از بحران‏‌های گوناگون افغانستان، یگانه راه جلوگیری از تهاجمات بیرونی وخدمت به ملت مومن افغانستان همین است. اکنون که رهبران چندین حزب، سنگ بنای وحدت ملی را گذاشته اند بر شما ملت نجیب افغانستان است که وحدت ملی را تقویت کنید، توسعه دهید و سرنوشت آینده‏‌ی خود را به دست خود رقم زنید. امیدوار هستم که جوانان، موسفیدان و رهبران افغانستان صادقانه برای تعیین سرنوشت خود کمر همت بسته کنند تا همان گونه که تهاجمات بیرونی را شکست دادیم در برابر مشکلات داخلی هم پیروز شویم و کینه مکاران را خنثی کنیم.

دراخیر ششمین سالروز شهادت شهید کاظمی و یاران پاکبازش را یک بار دیگر تسلیت عرض می‏دارم.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده