شیوع وبا در حدیده یمن

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد در مراکز درمانی حدیده از ۱۳جون گذشته تا هفتم جولای جاری، علاوه بر ۳۲۸ مورد ابتلا به وبا، ۴۶ مورد فوت بر اثر ابتلا به بیماری وبا ثبت شده است.

فرحان حق، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل با اشاره به اینکه پیش از بالا گرفتن درگیری‌ها در حدیده، این شهر بدترین شرایط را در جهان داشت، اظهار داشت: بندر حدیده حلقه نجاتی نه فقط برای شهر حدیده بلکه برای همه استان‌های شمالی یمن محسوب می‌شود.

سازمان بهداشت جهانی گزارش داد، افزایش درگیری‌ها در حدیده تنها افرادی را که به شکل مستقیم درگیر هستند به خطر نمی‌اندازد، بلکه ۷۰ درصد از ساکنان این شهر را که برای رفع نیازهای بهداشتی و درمانی خود به بسته‌های امدادی ارسال شده از بندر حدیده تکیه کرده‌اند، نیز تهدید می‌کند.

مارتین گریفیتس، فرستاده سازمان ملل به یمن در دیدار با عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی این کشور در عدن، درباره ابعاد انسانی جنگ در تمامی مناطق یمن و لزوم آزادسازی تمامی اسرا و زندانیان هر دو طرف گفتگو کردند. گریفیتس در این دیدار با تاکید بر اهمیت اقدام هر چه سریع‌تر در یمن با توجه به شرایط انسانی بد در این کشور گفت: ماموریت آتی آغاز رایزنی‌هایی پیش از مذاکرات مستقیم میان دولت مستعفی و نیروهای وابسته به جنبش انصارالله خواهد بود.

0 پیام برای این مطلب ثبت شده