هشت کارمند کمیسیون انتخابات افغانستان در قندهار کشته شدند

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان تایید کرده که هشت کارمند این کمیسیون در حمله شورشیان طالبان در ولسوالی معروف ولایت قندهار کشته شده‌اند.

ذبیح الله سادات، معاون سخنگوی این کمیسیون به بی‌بی‌سی گفت که این حمله شب گذشته (هشتم سرطان/تیر) اتفاق افتاد و افراد مسلح مخالف دولت به ساختمان ولسوالی حمله کردند که در نتیجه منجر به کشته شدن هشت کارمند این کمیسیون شد.

او گفت “به دلیل اینکه خط تلفن دراین ولسوالی از کار افتاده” تاکنون مشخص نیست که این افراد چگونه به قتل رسیده‌اند.

قسیم افغان، سخنگوی پلیس قندهار به خبرگزاری فرانسه گفته که شماری از نیروهای امنیتی نیز در این حمله کشته شده‌اند و ارتباط با مرکز این ولسوالی قطع شده است.

طالبان مسئولیت حمله به مرکز ولسوالی معروف را پذیرفته و گفته‌اند که مرکز ولسوالی را تصرف کرده‌اند.

کمیسیون انتخابات افغانستان اعلام کرده که “ثبت نام تقویتی” از رای دهندگان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در ۳۳ ولایت افغانستان پایان یافته است.

ثبت نام تقویتی شامل حال کسانی می‌شود که تازه به افغانستان بازگشته‌اند، سن هجده سال را در روز انتخابات تکمیل کنند، نام‌های‌شان در فهرست رای‌دهندگان قبلی درست درج نشده باشد، از یک حوزه به حوزه دیگر نقل مکان کرده باشند یا هم به حکم قانون از حقوق مدنی محروم نشده باشند.

در خبرنامه این کمیسیون آمده که روند ثبت نام تنها در ولایت غزنی اما برای یک هفته دیگر ادامه خواهد یافت.

این کمیسیون افزوده که ۲۴۴ هزار نفر در این مرحله ثبت نام کرده‌اند که بیش از ۸۸ هزار نفر آنان زنان و بیشتر از ۳۶ هزار نیز کوچی‌ها(عشایر) هستند.

در ولایت غزنی نیز تاکنون بیشتر از ۶۰ هزار نفر ثبت نام کرده‌ند که بیشتر از ۱۹ هزار نفر آنان زنان هستند.

منبع: بی بی سی فارسی

0 پیام برای این مطلب ثبت شده