هفت نفر در سقوط هلی‌کوپتر در بلخ کشته شدند

وزارت دفاع افغانستان از سقوط یک هلی‌کوپتر نظامی در ولایت بلخ در شمال این کشور و کشته شدن هفت نفر از سرنشینان آن خبر داد.

براساس خبرنامه این وزارتخانه، هلی‌‌کوپتر نوع ۱۷ MI که مربوط به قطعه ۷۷۷ نیروهای ارتش ملی بوده است در جریان پرواز آموزشی و به دلیل عوارض فنی عصر امروز سقوط کرد. چهار خلبان نیز مشمول کشته‌های این رویداد هستند.

تا کنون اطلاعاتی درباره هویت سرنشینان این هلی‌کوپتر منتشر نشده است.

در این خبرنامه است که این هلی‌کوپتر از قول اردوی/سپاه ۲۰۹ شاهین به مقصد فرودگاه مولانا جلال الدین محمد بلخی پرواز می کرد که در ساحه دو راهی حیرتان در شرق مزارشریف هنگام فرود اضطراری سقوط کرد.

سقوط هلی‌کوپترهای نظامی در افغانستان بی‌پیشینه نیست. در سال‌های گذشته چندین هلی‌کوپتر نظامی به دلایل مختلف سقوط کرده‌اند.

سال گذشته یک هلی‌کوپتر ارتش در ولسوالی خاک سفید ولایت فراه در غرب افغانستان نشست اضطراری کرد و به گفته مسئولان در نتیجه این نشست اضطراری، مهمات داخل هلی‌کوپتر منفجر شد و هلی‌کوپتر کاملا از بین رفت و پنج نفر کشته شدند.

همچنین در سال گذشته، سپاه ۲۰۹ شاهین در شمال افغانستان گفتند که هلی‌کوپتری که نیروهای پلیس و ارتش را به ولایت فاریاب منتقل می‌کرد به دلیل نقض فنی سقوط کرده است. در این حادثه یک خلبان و دو سرباز افغان کشته شدند.

منبع: بی بی سی فارسی

0 پیام برای این مطلب ثبت شده