پایان نشست وزیران دفاع ناتو؛ خالد: ناتو نیروهایش را کاهش نمی‌دهد

اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع ملی کشور پس از پایان نشست وزیران دفاع ناتو در بروکسل، ناوقت روز جمعه (۳عقرب) در یک گفت‌وگو با طلوع‌نیوز، دربارۀ پشتیبانی سازمان ناتو از نیروهای افغان و دست‌آوردهای این نیروها، توضیحات داد.

آقای خالد گفت که نشست امسال وزیران دفاع ناتو، برای تقویت نیروهای امنیتی و دفاعی افغان با ارزش بود و کشورهای عضو ناتو از دست‌آوردهای نیروهای افغان را در میدان‌های نبرد ستایش کردند.

وی افزود که اعضای سازمان ناتو، هیچ تصمیمی مبنی‌بر کاهش نیروهای شان در افغانستان نگرفته‌اند، بلکه ناتو در این نشست بار دیگر تعهدش را بر تقویت نیروهای افغان تکرار کرد.

این در حالی است که پیش از این اسکات میلر، فرمانده کل نیروهای خارجی در افغانستان گفته بود که واشنگتن به‌گونه پنهانی دریک سال گذشته دو هزار سربازش را از افغانستان بیرون ساخته‌است.

اما، مارک اسپر، وزیر دفاع امریکا در سفر اخیرش به افغانستان، هرگونه کاهش نیروهای امریکایی را در افغانستان وابسته به توافق صلح با طالبان دانست.

سرپرست وزارت دفاع افغانستان، همچنان اضافه کرد که عملیات‌های نیروهای امنیتی افغان تا زمان رسیدن به صلح و یا سرکوب کامل طالبان در نقاط مختلف کشور، ادامه خواهند یافت.

نشست وزیران دفاع ناتو به روزهای پنج‌شنبه و جمعه، در مقر این سازمان که در شهر بروکسل موقعیت دارد برگزار شد. به نماینده‌گی از افغانستان اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع در این نشست شرکت کرده بود.

منبع: طلوع نیوز

0 پیام برای این مطلب ثبت شده